Wersja polskaEnglish version

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

Co wchodzi w zakres usług, które udostępnione są dzięki karcie?

Karta paliwowa DKV umożliwia bezgotówkowe tankowanie oraz zakup wybranych akcesoriów na ponad 54 000 stacjach paliw różnych marek w całej Europie (w Polsce 3400 stacji paliw). Karta daje również dostęp do wielu usług dodatkowych, są to m.in.: rozliczanie opłat drogowych w Europie, serwisy naprawcze, 24h pomoc drogowa, internetowe serwisy do zarządzania transakcjami, planowania podróży czy zwrotu zagranicznego podatku VAT (w tym fakturowanie netto), usługi promowe, doradztwo.

Jaki jest zasięg karty?

Karta DKV jest akceptowana na ponad 54 000 stacjach paliw w całej Europie, a liczba ta sukcesywnie rośnie W Polsce DKV współpracuje z siecią ponad 3400 stacji i 150 warsztatów. Należą do niej takie marki jak: Orlen, BP, Statoil czy Lotos.

Jaki jest koszt obsługi?

Przystąpienie do grona klientów DKV, a także  wydanie i obsługa karty DKV są bezpłatne. Klienci płacą natomiast niewielką prowizję od transakcji kartą - jej wysokość, w zależności od regionu Europy, wynosi od 0,5 do 5%.

Jak wygląda rozliczanie płatności?

DKV oferuje swoim klientom elektroniczne fakturowanie połączone z odroczonym, 21-dniowym terminem płatności za paliwo i pozostałe usługi. Klienci DKV otrzymują średnio raz na 2 tygodnie jedną zbiorczą fakturę, w której wyszczególnione są wszystkie transakcje dokonane kartą. Dokładne informacje dotyczące całości rozliczeń dostępne są dla wszystkich klientów DKV za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej eReporting.

Czy są jakieś limity, a jeżeli tak, to jakie?

Nie obowiązują sztywne ramy dotyczące ilości tankowanego paliwa czy wysokości miesięcznych rachunków. Oferta DKV przygotowana została z myślą zarówno o dużych jak i małych firmach transportowych.

Czy są jakieś dodatkowe usługi na specjalnych warunkach?

Bottom Up - System DKV Bottom Up to sieć tanich stacji, która  obejmuje wybrane  stacje prywatne na terenie Polski, Austrii i Węgier. W kraju mamy 34 stacje, głównie marki Lotos, położone na głównych szlakach komunikacyjnych. Ze stacji Bottom Up mogą korzystać wszyscy klienci DKV, bez dodatkowych formalności. Klienci płacą za paliwo cenę, o 5-7 % niższą niż stawka dystrybutora.

viaTOLL - DKV jako jedyny operator nie wymaga od swoich klientów żadnego zabezpieczenia finansowego w celu rozliczania opłat viaTOLL w trybie post paid.  Jedynym kosztem obsługi jest prowizja, której średnia wysokość wynosi około 2 zł na pojazd miesięcznie.

Myto - Na terenie Europy klienci mogą rozliczać za pośrednictwem DKV opłaty drogowe  we wszystkich działających dziś systemach. Dotyczy to zarówno opłat za przejazdy autostradami, mostami czy tunelami, jak i usługi promowe.

Jakie usługi są świadczone online?

DKV eReporting:

DKV oferuje wszystkim swoim klientom internetową platformę DKV eReporting. Program ten umożliwia planowanie i analizę płatności całej floty: tankowań, opłat drogowych oraz zakupów i płatności za usługi, śledzi status zwrotu podatku VAT a także generuje raporty ostrzeżeń o dokonaniu nieplanowanych transakcji. Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia alertów. Jeśli kierowca nie postępuje według zaleceń, spedytor otrzymuje specjalne zawiadomienia na e-mail.

DKV Maps

Emitent kart DKV udostepnia również nowatorskie rozwiązanie w zakresie optymalnego planowania podróży. Jest to specjalny kalkulator, który pozwala z bardzo dużą dokładnością wyliczyć łączną wysokość opłat drogowych na danej trasie. Uwzględnia przy tym wszelkie parametry pojazdu, jak np. DMC, liczbę osi czy klasę emisji zanieczyszczeń. Przykładowo Przewoźnik może więc z wyprzedzeniem zarezerwować odpowiednią ilość środków na pokrycie my  

Czy są jeszcze jakieś ważne informacje?

Jednym z głównych kierunków  działań DKV Euro Serivce jest rozwój usług online. Operator stawia nacisk na aplikacje, które ułatwią klientowi samodzielną obróbkę każdego typu danych, pozwolą oszczędnie zaplanować podróż, a nawet umożliwią śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym. Bazą do tego typu rozwiązań jest program eReporting DKV, który już teraz umożliwia dowolną obróbkę danych o transakcjach przy pomocy kilku kliknięć