Wersja polskaEnglish version

  Platon - Rosja

  Na całym obszarze Federacji Rosyjskiej obowiązuje system opłat drogowych Platon dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 t. Opłaty obowiązują na ok. 50 774 km dróg federalnych.

  Rozliczanie regionalnych odcinków płatnych (Pskov)​

   

  Rejestracja w systemie Platon:

  Zasadniczo istnieje obowiązek pełnej rejestracji w systemie. Rejestracji będzie można dokonać na miejscu w jednym z biur Platon Service Offices lub poprzez stronę internetową systemu Platon. W celu dokonania rejestracji online niezbędne jest założenie konta w portalu klienta. Należy przedłożyć następujące dokumenty:

  A. W przypadku przedsiębiorców zagranicznych: 

  • paszport osoby upoważnionej do reprezentowania firmy,
  • dowód rejestracyjny pojazdu,
  • zaświadczenie o wpisie do rejestru i nadanym numerze identyfikacyjnym (siedziby głównej),

  zaświadczenie o nadanym numerze identyfikacji podatkowej / nr id. VAT.

  B. W przypadku przedsiębiorców rosyjskich: 

  • dokument założycielski firmy,
  • zaświadczenie o nadanym numerze identyfikacji podatkowej,
  • dowód rejestracyjny pojazdu.

  Wszystkie dokumenty muszą być przetłumaczone na język rosyjski i poświadczone notarialnie. Wymagane dokumenty kierowca powinien mieć zawsze przy sobie.

  Sposoby rozliczania opłat drogowych w Rosji​

  1. Bilet
  Opłata drogowa za korzystanie z federalnych autostrad uiszczana jest z góry poprzez zakup biletu. Bilet można nabyć przy użyciu DKV CARD w następujących punktach:

  2. Urządzenie pokładowe

  Opłaty drogowe rozliczane są za pomocą urządzenia pokładowego stosownie do przejechanych kilometrów. Aby móc używać urządzenia pokładowego, wymagana jest wcześniejsza rejestracja w systemie operatora.

  Pytania dotyczące opłat drogowych dla samochodów ciężarowych w Rosji prosimy kierować do właściwych oddziałów DKV. Możemy również do Ciebie oddzwonić, nie narażając Cię na koszty:

  Oprócz odcinków płatnych w systemie Platon oferta firmy DKV obejmuje również cztery regionalne odcinki płatne (Pskov) prowadzące do Estonii, na Łotwę i na Białoruś:

  • Plaza nr 1 „Kunichnaya Gora”; Pechory – Stary Izborsk, granica z Estonią 
  • Plaza nr 2 „Ubylinka”; Ostrov-Vyshgorodok, granica z Łotwą 
  • Plaza nr 3 „Doloszy”; Opochka-Dubrovka, granica z Białorusią 
  • Plaza nr 4 „Usvyaty”; Olsha-Velizh-Usvjaty-Nevel 

  Wszystkie samochody ciężarowe o DMC powyżej 12 t podlegają obowiązkowi uiszczenia opłaty drogowej. Za bilet za przejazd płatnymi odcinkami można zapłacić przy użyciu DKV CARD na stacjach poboru opłat.