Wersja polskaEnglish version

Zarządzanie z eReporting

DKV eReporting - wartość dodana dla każdej firmy transportowej.

Dzięki DKV eReporting zawsze wiesz bardzo dokładnie, czy wszystko zmierza w kierunku osiągnięcia postawionego przez Ciebie celu. DKV eReporting jest to platforma, która dostarcza indywidualnych i zawsze aktualnych informacji o Twoim parku samochodowym. Opracowany przez fachowców z branży i przetestowany w praktyce DKV eReporting znacznie uprości Twój codzienny dzień pracy. Dzięki zastosowaniu tej usługi będziesz miał możliwość szybkiej reakcji na powstałe potrzeby.

Naciśnięcie jednego klawisza powoduje, że nasz system informacji dostarcza Ci szczegółowe raporty i analizy na temat:

  • danych transakcji DKV
  • opłat drogowych i list przejazdów
  • przebiegu jazdy oraz zużycia paliwa
  • emisji CO2

Formularze DKV – możesz je wypełniać online

Do rejestracji wielu usług wymagane są zgłoszenia w formie drukowanej, na przeznaczonych do tego formularzach. Aby ułatwić pracę klientom, zamieściliśmy na naszej stronie www wszystkie formularze, które mogą być wymagane we współpracy z DKV. Znajdują się w odrębnej zakładce w Serwisach online. Dokumenty te są w formacie pdf, z możliwością ich wypełnienia na komputerze, a następnie wydruku.

Wyszukiwarka stacji – szukaj tanich stacji w okolicy

Jak znaleźć najbliższą stację DKV? Wystarczy zaznaczyć swoją lokalizację na interaktywnej mapie w serwisie Szukaj stacji DKV. Pobliskie stacje zostaną posortowane według odległości lub aktualnej ceny paliwa. Podczas szukania stacji możesz użyć różnych metod filtrowania, np. Według marki koncernu, rodzaju i ceny paliwa, zakresu świadczonych usług, itp.

Planuj trasy z DKV – ustalaj gdzie i za ile tankujesz

Czy wiesz, że już sam wybór najtańszych stacji na trasie pozwala oszczędzić na paliwie 7-10%? Pomoże Ci w tym bezpłatny serwis Planowanie tras. Wystarczy, że wpiszesz pożądaną trasę przejazdu, a następnie wyszukasz na mapie najszybsze połączenia. Wzdłuż trasy zaznaczone zostaną stacje paliw oraz punkty serwisowe. Program wskaże najtańsze stacje wraz z podaniem aktualnej oraz średniej ceny paliwa.

System wyliczy też koszty opłat drogowych podczas podrózy przez wybrane kraje. Dzięki temu jeszcze przed wyruszeniem kierowcy w trasę będziesz wiedzieć, ile dana podróż będzie kosztować. Co więcej, możesz śledzić na bieżąco w programie eReporting, czy kierowca dokonuje płatności według Twoich sugestii.

Kalendarz dni świątecznych – bądź zawsze na bieżąco.

Zarówno w Polsce, jak i w innych państwach zakazany jest ruch pojazdów ciężarowych w dniach świątecznych (narodowe i kościelne). Ponieważ każdy kraj cechuje inny grafik takich dni, co roku sporządzamy tabelę z porównaniem sytuacji w 39 krajach Europy. Specjalny kalendarz można pobrać w sekcji Planowania tras na naszej stronie internetowej.

Serwis opłat drogowych – Twój przewodnik po systemach myta w  Europie

Integracja w ramach Unii Europejskiej nie objęła jeszcze systemów opłat drogowych. Każdy kraj stosuje inne metody naliczania opłat, co stanowi ogromne utrudnienie dla przewoźników. W zależności od operatora autostrad decydującą rolę odgrywa klasyfikacja według ciężaru, ilości osi, czy też emisji zanieczyszczeń.

Aby ułatwić planowanie z wyprzedzeniem wydatków na autostrady, mosty i tunele, uruchomiliśmy internetowy serwis Opłaty drogowe. Jego częścią jest specjalny kalkulator, który pozwala na obliczenie łącznej wysokości opłat drogowych na zaplanowanej trasie. Serwis zawiera też opis systemów pobierania opłat, które działają we wszystkich krajach Europy. Wystarczy kliknąć kraj na mapie, aby uzyskać szczegółowe informacje o obowiązujących tam przepisach i stawkach.

Ruch kombinowany

Do zalet ruchu kombinowanego nie trzeba już nikogo przekonywać. Z jednej strony, transport koleją pozwala omijać zakazy ruchu w dni świąteczne. Z drugiej, kierowca wykorzystuje czas spędzony „na torach” na odpoczynek, co skraca jego łączny czas pracy i tym samym obniża koszty transportu. Jednocześnie musimy się jednak liczyć z nieco wyższymi cenami za usługi transportu pojazdów koleją. Chcesz wiedzieć więcej? Przetestuj nasz kalkulator stawek w ruchu kombinowanym. Podajemy nie tylko wysokość opłat, ale też aktualne rozkłady jazdy na wybrane połączenia w całej Europie.